8.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » преносливост
КоронавирусCentarСветВо тренд...

Нова студија: короната останува на кожата девет часа, алкохолот ја уништува за 15 секунди

CENTAR MKD
Вирусот САРС-КоВ-2, кој го предизвикува Ковид-19, може да остане на човечката кожа околу 9 часа, но може да се уништи целосно за 15 секунди со...