Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : премиерка

Свет

Шведската премиерка поднесе оставка само неколку часа по именувањето

M T
Првата шведска премиерка, Магдалена Андерсон, поднесе оставка само неколку часа по нејзиното назначување. Андерсон утрово беше избрана во парламентот, а неколку часа подоцна поднесе оставка...