16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » предлог програма
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Министерство за здравство со предлог-програма за задолжителна имунизација во 2022

M T
На денешната владина седница,а на предлог на Министерството за здравство,пред министрите ќе се најде предлог – програмата за задолжителна имунизација на населението за 2022 година....