28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пратеничка
Свет

Хрватска пратеничка отстранета од седница – одбила да стави маска

CENTAR MKD
Претседателот на хрватскиот Сабор, Гордан Јандроковиќ, ја отстрани пратеничката Каролина Видовиќ-Кришто од седница затоа што одбила да стави заштитна маска. Таа побарала од Националниот штаб...