Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : потекло

Коронавирус Во тренд...

СЗО формира нов експертски тим за утврдување на потеклото на коронавирусот

M T
Светската здравствена организација формираше нова експертска група за тестирање опасни патогени, која, како што проценува, е „последна шанса“ да се утврди потеклото на вирусот САРС-КоВ-2...