Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : посредник

Свет

Лавров: Русија нема намера да биде посредник во Авганистан

M T
Русија нема намера да се предлага како посредник во преговорите меѓу талибанците и другите политички сили во Авганистан, рече рускиот министер за надворешни работи, Сергеј...