Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » порта
Свет

Митараки: Грција не може да стане порта за влез на Авганистанците во ЕУ

M T
Грција не може да стане порта кон Европската Унија за Авганистанците кои бегаат од конфликтот кој ескалираше во нивната татковина, изјави денеска грчкиот министер за...