26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » популација
КоронавирусМакедонијаТОП ВЕСТИ

МЗ: Вкупно се аплицирани 1.666.261 дози вакцини, а ревакцинирани 48% од полнолетните граѓани во државата

M T
Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 4.037 дози вакцини, од кои 1.581 се аплицирани како прва доза, 853 се ревакцинирани, а 1.603 граѓани...