20.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : поопасен вид коронавирус

Коронавирус Во тренд...

Гебрејсус предупредува дека светот може да се соочи со поопасен вид коронавирус

M T
Говорејќи на 138-та седница на Меѓународниот олимписки комитет, генералниот директор на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејсус, предупреди дека може да се појави нов вид коронавирус во...