19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » помош за плати
CentarБизнис

УЈП со важна информација до погодените бизниси од кризата – Вака ќе треба да се аплицира за помош за плати за октомври, ноември и декември

CENTAR MKD
Владата на Република Северна Македонија во рамките на четвртиот сет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19 го усвои пакетот мерки кој,...