Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : политички затвореници

Свет

Од денеска да се ослободат сите политички затвореници, бара талибански лидер

M T
Врховниот лидер на талибанците, Хибатул Акунџад, бара сите „политички затвореници“ да бидат ослободени од затворите ширум Авганистан, беше објавено на твитер-профилот на талибанците. Во објавата...