16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » подољак
Војна во УкраинаСВЕТ

Подољак објави список на оружје што ѝ е потребно на Украина за да се стави крај на војната

M T
Советникот на украинскиот претседател Михајло Подољак денеска објави список на оружје кое, како што тврди, ѝ е потребно на Украина за да ја заврши војната....
Војна во УкраинаСВЕТ

Подољак: Нема да користиме американско оружје за да ја нападнеме Русија

M T
Советникот на украинскиот претседател Михаил Подољак на Твитер напиша дека Украина нема намера да користи американско оружје за напад на руска територија и додаде дека...
Војна во УкраинаСВЕТ

Михаило Подољак: Повеќе од 3 милиони Украинци беа принудени да заминат во европските земји

M T
Советникот на украинскиот претседател Михаило Подољак денеска изјави дека повеќе од 3 милиони Украинци биле принудени да заминат во европските земји. – Вкупниот број на...