29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » почина дете
Македонија

Полицијата спречи нов инцидент во струмичката болница, почина деветмесечно дете

CENTAR MKD
Попладневно околу 16 часот на детското одделение при струмичката болница починало деветмесечно бебе од село Банско. Набрзо потоа интервенирала полицијата која спречила инцидент, откако еден...