17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » плазма
КоронавирусCentarМакедонијаВо тренд...

Досега обезбедени 142 единици конвалесцентна плазма со која се третирани над 120 пациенти

CENTAR MKD
Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека се обезбедени 142 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени со Ковид-19. Станува збор за 100 дарители...