14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » планета
МозаикНаукаВо тренд...

Откриена е првата планета слична на Земјата надвор од нашата галаксија

M T
Досега се пронајдени речиси 5.000 егзопланети – светови кои орбитираат околу ѕвездите надвор од нашиот Сончев систем, но сите од нив се наоѓаат во галаксијата...