Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пирати
Свет

Акција на руските маринци – Спречен обид на пирати да заземат брод кај Африка

M T
Руското Министерство за одбрана ја пофали акцијата на своите маринци во близина на западниот брег на Африка. Тие тврдат дека ги избркале пиратите кои сакале...