19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пилула
КоронавирусВо тренд...

„Фајзер“: Антивирусната пилула е 90% ефикасна

M T
Американскиот фармацевтски гигант „Фајзер“ објави дека неговиот експериментален лек се покажал многу ефикасен во намалувањето на развивањето на потешка форма на коронавирусот. „Фајзер“ објави дека...