26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пилот
СветМозаик

Пилот го прекинал летот затоа што му завршила смената – Патниците направиле хаос во авионот!

M T
Пакистански пилот на „Пакистан интернешенел ерлајнс“ одбил да го заврши патувањето бидејќи неговата смена завршила, откако авионот морал принудно да слета. Авионот на пакистанската национална...
Свет

Авион падна на железничка пруга, па во него удри воз – Секунди претходно спасен пилотот

M T
Авион падна на железничка пруга во Калифорнија, по што во него удри воз. Полицијата во Лос Анџелес го извлекла пилотот од урнатиот авион „цесна“ неколку...
СветТОП ВЕСТИ

Куфер со кокаин од 9 милиони евра падна врз куќа во Сардинија, пилотот ја промаши целта

M T
Куфер полн со кокаин случајно заврши на соларниот панел на куќа во Италија. Полицијата го идентификувала пилотот кој се обидел да ја предаде дрогата и...