16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пик
КОРОНАВИРУССВЕТ

Др. Гојковиќ – “Сите ќе се заразиме. Се наоѓаме во сериозен пик”

M T
По Батајница и Крушевац, во Нови Сад е отворена нова „Ковид“ болница. Има повеќе од 600 кревети, кои треба да го ослободат здравствениот систем во...