15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Петриња

Centar Свет ТОП ВЕСТИ

Нов земјотрес во Петриња, граѓаните од страв излегоа на улиците

CENTAR MKD
Нов земјотрес ја погоди областа Петриња во Хрватска. Според првите податоци на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот...