23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пепел
БИЗНИС

Пепелта е многу корисна: Ако се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од согорувањето

CENTAR MKD
Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен...