16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пентхаус
СветМозаик

Пентхаусот на Мерлин Монро во Вест Холивуд се продава за 2,49 милиони долари

M T
Луксузен двокатен пентхаус стан што некогаш наводно, ѝ припаѓал на Мерлин Монро, а се наоѓа во внатрешноста на „Гренвил тауерс“ во Вест Холивуд, се појави...