9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пеколни жештини

Tag : пеколни жештини

Свет

По пеколните жештини, во Канада беснеат пожари

M T
На западот од Канада избувнаа пожари среде бранот од рекордни горештини, принудувајќи ги властите да наложат евакуација на жителите на Литон, мало гратче во провинцијата...