16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пејачи
КОРОНАВИРУССВЕТ

Нема веќе ди-џеи и пејачи во локалите, на маса ќе можат да седат најмногу четворица луѓе

CENTAR MKD
Стапува на сила забраната за гостување на пејачи и ди-џеи во сите угостителски објекти, откако во последниов период зачестија групирањата, гужвите и непочитувањето на мерките...