19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » отштета
Свет

Полска ќе бара отштета од Германија за Втората светска војна

M T
Полската влада ќе бара отштета од Германија за нацистичката инвазија и окупација во Втората светска војна, во износ од 1.320 милијарди долари, изјави лидерот на...
Свет

Гинеколог во САД злоставувал студентки, универзитетот ќе им исплати огромна отштета

M T
Универзитетот во Калифорнија, Лос Анџелес (UCLA) се согласи да плати отштета од речиси 244 милиони долари на околу 200 жени кои го обвинуваат поранешниот гинеколог...
СветМозаик

Невообичаена вест во Грција: Хотел тужи гостин и бара 60.000 евра отштета?

M T
Во грчките медиуми се појави вест дека хотел од Родос бара отштета во износ од 60.000 евра за наводно лажен преглед оставен на веб-страницата Букинг.гр...