19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » осми септември
КоронавирусCentarМакедонија

Пет нови пациенти во градска – едно лице е на респиратор

CENTAR MKD
Во ГОБ „8 Септември“ има 5 приеми, а вкупно хоспитализирани се 40 пациенти, соопшти Министерството за здравство. На респиратор е 1 пациент....
КоронавирусCentarМакедонија

Шест пациенти се на респиратор во градската болница 8-ми септември

CENTAR MKD
Во градската општа болница „8 Септември“ примени се 5, а вкупно хоспитализирани се 45 пациенти. На респиратор се 6 пациенти, информира МЗ....