8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : организатори

Свет

Откриен еден од организаторите на убиството на претседателот на Хаити

M T
Хаитската полиција соопшти дека уапсила еден од осомничените организатори на атентатот врз претседателот Жовел Моиз. Станува збор за државјанин на Хаити, за кого властите се...