19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » операција за спасување
Свет

Се сруши зграда во Мајами Бич, во тек е операција за спасување

M T
На Мајами Бич, се урна зграда во среде ноќ според локално време, а Противпожарната служба испрати 80 единици на местото на настанот, беше објавено од...