24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » олбрајт
Свет

Медлин Олбрајт назначена за претседател на Комитетот за одбранбена политика на САД

M T
Поранешниот државен секретар Медлин Олбрајт положи заклетва како нов претседател на Комитетот за одбранбена политика, соопшти Пентагон, речиси точно една година откако администрацијата на Трамп...