26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ограничување
СветМозаик

Брзината во станбените области да биде ограничено на 30 км / ч во ЕУ?

M T
Во резолуцијата за безбедност на патиштата во ЕУ, усвоена во средата, Европскиот парламент посочува дека околу 22.700 луѓе го губат животот во сообраќајот во Унијата...