29.8 C
Скопје
26. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ограничивања
КОРОНАВИРУССВЕТ

Америка не ги укинува ограничувањата за патување, три европски земји на „црвената листа“

M T
Соединетите Американски Држави нема да укинат ниту едно од постојните ограничувања за патувања поради загриженоста од брзо-преносливата делта-варијанта на коронавирусот и зголемувањето на бројот на...