17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ограда
СветТОП ВЕСТИ

Автомобил удри во оградата на руската амбасада во Букурешт – Возачот изгоре зад воланот

M T
Возило утрово удрило во оградата на руската амбасада во романскиот главен град Букурешт. Во извештајот на државното радио на Романија се наведува дека инцидентот се...
Свет

Орбан: Брисел ја изневери Унгарија, поставивме ограда на границата со Србија

M T
Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека Брисел е слаба алка во заштитата на унгарската граница, нагласувајќи дека земјите-членки на ЕУ треба да ги прифатат Авганистанците....
Свет

Литванија и Полска подигаат ограда на границата со Белорусија

M T
Литванија и Полска подигаат ограда долж границата со Белорусија за да го спречат приливот на мигранти, соопштија владите на овие земји. Литванија објави дека ќе...