10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » обилни снежни врнежи
СВЕТИЗБОР

Обилни снежни врнежи во Турција – Возилата се заглавени во снег, сите летови се прекинати

M T
Суспензијата на летовите од аеродромот во Истанбул денеска беше продолжена поради обилните снежни врнежи, додека зимските временски услови го блокираа сообраќајот низ градот во кој...