8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : обама

Свет

Барак Обама организира голема роденденска забава, гостите мора да се тестираат за Ковид-19

M T
Поранешниот американски претседател во среда (4 август) полни 60 години, но, наводно, не бара подароци бидејќи претпочита донации за добротворните проекти на „Фондацијата Обама“, објави...
Коронавирус Свет

Обама критикуван, планирал роденден со стотици гости

M T
Информациите дека поранешниот американски претседател Барак Обама, кој оваа недела ќе го прослави својот 60 -ти роденден, планира голема забава со стотици гости, предизвикаа критики...