15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нови случаи
КОРОНАВИРУССВЕТТОП ВЕСТИ

Бројот на нови случаи во Кина е двојно зголемен за еден ден

M T
Денешните нови случаи на ковид-19 во Кина се повеќе од двојно повисоки од претходниот ден. Националната здравствена комисија соопшти дека во последните 24 часа биле...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

12 починати и 373 нови случаи на Ковид 19 во изминатото деноноќие

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.489 тестирања, а регистрирани се 373 нови...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Денес нови 396 позитивни случаи на Ковид 19 и 14 починати

M T
Денес се регистрирани 396 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува 224.134 – Оздравени се...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАИЗБОР

Денес 320 нови случаи на Ковид 19

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.366 тестирања, а регистрирани се 320 нови...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

МЗ: 54% од новите случаи и 98% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

M T
Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 16 декември. За вакцинирани...
КОРОНАВИРУССВЕТ

Британија со речиси 54 илјади нови случаи во еден ден, највисока бројка по Европското фудбалско првенство

M T
Велика Британија забележа 53.945 нови случаи на коронавирус – највисока дневна бројка од средината на јули по Европското фудбалско првенство. Последен пат беа пријавени повеќе...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

МЗ: 69% од новите случаи со Ковид 19 се невакцинирани, од 468 хоспитализирани, 377 се невакцинирани

M T
Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 6 август заклучно со 25 ноември 2021 година....
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

МЗ: 69% од новите случаи и 80% од починатите, со Ковид 19 се невакцинирани

M T
Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 6 август заклучно со 18 ноември 2021 година....
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

МЗ: 74% од новите случаи и 76% од хоспитализираните со Ковид 19 се невакцинирани

M T
Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 21 октомври. За вакцинирани...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

МЗ: 75% од новите случаи и 79% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

M T
Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 6 август заклучно со 14 октомври. За вакцинирани...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Денес регистрирани 577 нови случаи на Ковид 19 – Починати се 30 лица

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.362 тестирања, а регистрирани се 577 нови случаи...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Денеска се регистрирани 37 нови случаи на Ковид 19 – Нема починати лица

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Двајца починати и 74 нови случаи на Ковид-19

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Денеска се регистрирани 21 нови случаи на Ковид 19-1 починато лице

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.219 тестирања, а регистрирани се 21 нови случаи...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Денеска се регистрирани 9 нови случаи на Ковид 19-Нема починати лица

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.973 тестирања, а регистрирани се 9 нови случаи...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Денеска се регистрирани 26 нови случаи на Ковид 19 – Оздравени се 8 пациенти

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.866 тестирања, а регистрирани се 26 нови случаи...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Денеска е регистриран 21 нов случај на Ковид 19-Оздравени се 7 пациенти

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.227 тестирања, а регистрирани се 21 нови случаи...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Денеска се регистрирани 5 нови случаи на Ковид 19 – Оздравени се 6 пациенти – нема починати лица

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.749 тестирани, а регистрирани се 5 нови случаи...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Денеска се регистрирани 19 нови случаи на Ковид 19 – нема починати

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.518 тестирање, а регистрирани се 19 нови случаи...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Денеска се регистрирани 16 нови случаи на Ковид 19 – Оздравени се 4 пациенти

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.873 тестирање, а регистрирани се 16 нови случаи...