21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нов учебник
МАКЕДОНИЈА

Авторката Слаѓана Јакимовиќ: Со новиот учебник првачињата ќе ја засакаат математиката

M T
Воведувањето во учењето математика на првачињата преку приказни, сказни, бајки и игри кои извираат од секојдневието на децата претставува најприроден и најубав, а воедно и...