10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нов сој
КОРОНАВИРУССВЕТ

Се појави нова варијанта на коронавирусот која ги загрижува научниците

M T
Научниците предупредуваат дека почнува да се шири нов вид на Ковид-19 со голем број мутации кои би можеле да ја пробијат стекнатата заштита добиена со...
КОРОНАВИРУССВЕТИЗБОР

Нов сој на корона вирусот во Британија

M T
Во Велика Британија се шири нов сој на корона вирусот АУ.4.2. Според студијата на Лондонскиот колеџ Империјал, 11,8% од 841 позитивни примероци покажува присуство на...
КОРОНАВИРУСТЕМАИЗБОР

Нов вид на коронавирус ја разорува Европа: Од каде потекнува и зошто се шири толку брзо?

CENTAR MKD
Верзијата на коронавирусот, која потекнува од шпански земјоделци, брзо се шири низ голем дел од Европа и сега од него се заболени најголем вброј во...