11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Нов коронавирус
КоронавирусСветТОП ВЕСТИ

Германски виролог: Прашање е дали новиот вид коронавирус е виновен за брзото ширење или недоволно рестриктивните мерки

CENTAR MKD
Прашање е дали новиот вид коронавирус е виновен за забрзаниот раст на бројот на случаи на југоистокот на Англија или за нешто друго, смета водечкиот...