Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нов бран
Коронавирус Свет

Нултиот пациент на новиот бран во Кина бил во карантин четири недели, па го раширил вирусот

M T
Мажот кој помина 21 ден во задолжителен карантин по враќањето во Кина од странство, беше означен како нулта пациент на новиот бран. Во провинцијата Фуџијан...
Коронавирус Свет

Во Србија експлодира бројката на новозаразени, медиумите предупредуваат на нов бран

M T
По појавата на делта-сојот во Србија, тамошните експерти предупредуваа дека епидемијата ќе зададе уште еден удар, а според пишувањето на „Б92“, се чини дека тоа...