Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : нормала

Коронавирус Македонија Во тренд...

Трибина на СДММ „Млади ЗА вакцинација“: Вакцинацијата е единствениот начин кој ќе ни помогне да го вратиме животот во нормала

M T
Младите се за вакцинација, вакцинацијата е наша одговорност, младите треба да бидат пример за другите, само така можеме да се спасиме сите, се пораките од...
Коронавирус Во тренд...

Француски професор: Враќањето во нормала можеби ќе биде дури во 2023 година

M T
Враќањето во нормалa поради пандемијата на коронавирус може да се очекува во 2022 година, но дури и во 2023, изјави професорот Жан-Франсоа Делфрејзи, кој е...