Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нордиски земји
Коронавирус Свет

Шведска, Данска и Финска ќе престанат да ја користат вакцината на „Модерна“ за мажи под 30 години

M T
Финска ќе ја прекине употребата на вакцината на „Модерна“ против „Ковид-19“ кај мажи родени 1991 година и подоцна, откако беа пријавени ретки кардиоваскуларни несакани ефекти,...