14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нигер
Свет

Масакр во Нигер, убиени 69 луѓе, меѓу кои и градоначалник

M T
Неидентификувани вооружени лица убија 69 луѓе, вклучително и локален градоначалник на крајниот југозапад на Нигер. Делегацијата, предводена од градоначалникот на Банибангуа, беше нападната од заседа,...