19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » неуспешен проект
Свет

Захарова: Косово е црна дупка во Европа, неуспешен проект на Западот

M T
Косово не е држава и нема никакви можности, вели портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, оценувајќи дека денес тоа е црна...