Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » неуспех
Свет

Бајден за кризата во Авганистан: Мислам дека не беше неуспех

M T
Во настап на телевизиско интервју американскиот претседател го бранеше повлекувањето на американските војници од Авганистан и притоа кажа дека не мисли дека кризата во Авганистан...
Коронавирус Свет

Воведувањето вакцини во Австралија беше колосален неуспех, вели поранешниот премиер

M T
Воведувањето на вакцината во Австралија беше „колосален неуспех“ затоа што владата не купи доволно вакцини, па државните граници најверојатно ќе останат затворени барем до почетокот...