Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нереди
Свет

Нереди на Лезбос, петмина уапсени по демонстрациите против новиот мигрантски камп

M T
Грчката полиција приведе најмалку пет лица по насилството за време на демонстрациите против планот за изградба на нов мигрантски камп на Лезбос, соопштија денеска властите....
Свет

Над 70 загинати и 1.234 уапсени во нередите во Јужна Африка

M T
Бројот на жртви во немирите во Јужноафриканската Република се искачи на 72, додека беа уапсени 1.234 лица, соопшти полицијата. Полицијата и армијата се обидуваат да...
Свет Во тренд...

(Видео) Свештеник во Белград ги нападна полицајците за да спаси демонстрант

CENTAR MKD
На социјалните мрежи кружи видео од православен свештеник кој учествувал на вчерашните протести во Белград. На краткото видео се гледа како монахот се обидува да...