9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » неплатен одмор

Tag : неплатен одмор

Коронавирус Свет

Откази или неплатен одмор за невакцинираните во Канада

M T
Канадските работодавци отпуштаат или испраќаат илјадници работници на неплатено отсуство, кои одбиваат да примат вакцини против коронавирус. Невакцинираните работници во Канада, каде што повеќе од...
Коронавирус Свет Во тренд...

Невакцинираните работници во Канада одат на неплатен одмор

M T
Вработени во Канада, кои не се целосно вакцинирани против „Ковид-19“ и не се ослободени од примање вакцини, ќе бидат испратени на неплатен одмор, додека патниците...