11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » необразовани
КоронавирусCentar

Универзитетот во Кембриџ: Необразованите и луѓето кои не размислуваат аналитички не веруваат во ковид-19

CENTAR MKD
Луѓето со слабо образование и аналитичко размислување се посклони да веруваат во заговори и дезинформации за ковид-19, покажува студијата спроведена во пет земји, објави лондонски...