9.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » необјасниви здравствени проблеми
Свет

Вработени во амбасадата на САД во Виена пријавиле необјасниви здравствени проблеми

M T
Американскиот Стејт департмент соопшти дека ги истражува извештаите за можни необјаснети здравствени проблеми меѓу персоналот во амбасадата на САД во Виена. Списанието „Њујоркер“ објави дека...