14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » недостиг од храна
Свет

Ким Џонг-ун потврди дека земјата се соочува со сериозен недостиг од храна

M T
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун призна дека земјата се соочува со напната состојба со храна, објавија денес тамошните државни медиуми. Северна Кореја, која се наоѓа во...