14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » небрежност
СветShowbiz

Член на екипатa поднесе тужба за небрежност против Болдвин и продуцентите на Rust

M T
Член на персоналот, кој бил сведок на фаталното пукање на сетот на вестернот Rust, поднесе тужба за небрежност во средата (10 ноември) против актерот Алек...